Výroba RAW čokolády

26.10.2015
Mlsejte zdravě bez výčitek svědomí s raw čokoládou. Na této lahodné čokoládě si nejen pochutnáte, ale zároveň obohatíte tělo o řadu cenných látek v podobě vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Mlsejte zdravě a přitom hubněte! Pojďme se podívat, jak na to.

Čokoláda je bezesporu jednou z nejlahodnější a nejoblíbenější pochoutek na světě. Čokoládu miluje každý bez rozdílu věku, ale víte, že je plná nezdravých cukrů a tuků, které škodí našemu tělu? I přesto si tuto pochoutku nechcete odepřít? Poradíme vám, jak si vyrobit skvělou a zdravou čokoládu doma. Celé tajemství je ukryto pod pojmem raw čokoláda. Na této lahodné čokoládě si nejen pochutnáte, ale zároveň obohatíte tělo o řadu cenných látek v podobě vitamínů, minerálů a antioxidantů. Nepražené kakaové boby, jež jsou hlavní součástí raw čokolády, výborně působí na psychickou pohodu a zlepšují náladu. Raw čokoláda je považována za lék na různé nemoci a obtíže, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, je vhodná při většině diet a dokonce i cukrovce.  Raw čokoláda je také vhodná jako náhrada dětských cukrovinek a čokoládových sladkostí. A co je nejdůležitější, je velmi jednoduchá na přípravu. S námi už nebudete muset mít výčitky, že mlsáte čokoládu.

 

 

Co budete na výrobu potřebovat?

 

Základní surovinou raw čokolády je nepražené kakao, které je jednou z nejzdravějších surovin na světě. Je bohatým zdrojem železa, bílkovin, vápníku, zinku, železa, draslíku, hořčíku, organické síry a mnoha dalších vitamínů a antioxidantů. Další ingrediencí je kakaové máslo, jež se používá na výrobu živých dezertů a obsahuje vysoké množství hořčíku, manganu, zinku, mědi a železa. Neméně důležitou součástí raw čokolády je kokosový olej, který se řadí mezi nejzdravější oleje na světě. Kokosový olej je hojně využíván nejen v kuchyni, ale má také řadu využití v kosmetickém průmyslu. Na doslazení můžete použít jakékoliv přírodní sladidlo. Mezi přírodní sladidla se řadí agáve sirup, kokosový cukr, Stévie, javorový sirup a další. Abyste umocnili chuť čokolády, můžete přidat špetku kvalitní, například himalájské soli, která je bohatá na minerály.  

 

 

Jdeme na to!

 

Do mixéru přidejte 100 g nepraženého kakaového prášku, 70 g kakaového másla, 30 g kokosového oleje, 2 lžíce přírodního sladidla a špetku himalájské soli. Spusťte mixér na nejnižší otáčky a postupně přidávejte na intenzitě. Mixujte do té doby, než dosáhnete hladké, krémové konzistence. Do hotové směsi můžete přidat například ořechy, kustovnici čínskou, chia semínka a jiné super-potraviny. Hotovou směs nalijte do silikonových nebo jiných forem a nechejte ji ztuhnout v lednici popřípadě v mrazáku.

 

Na výrobu raw čokolády vyberte kvalitní mixér!

Na výrobu raw čokolády je nezbytně nutné vybrat vysoce výkonný mixér, bez jehož pomoci se suroviny správně nespojí.  Mezi takové mixéry patří mixéry G21, jejichž výkon je až 1680 W. Mixéry G21 Perfect smoothie Vitality a Smart smoothie Vitality zachovávají v potravinách veškeré živiny a enzymy. Díky vysokému výkonu až 1 680 W a vysokým otáčkám 32 000 ot./min si poradí i se surovinami, jako jsou ořechy, drobná semínka, zmrzlé ovoce a led. Všechny mixéry G21 jsou vybaveny nádobou, která je vhodná pro mixování jak tuhých, tak tekutých surovin. Není proto potřeba dokoupení další nádoby, jako je tomu u jiných mixérů. Mixéry G21 se velmi snadno čistí, nádobu stačí naplnit vodou, přidat kapku čistícího prostředku a spustit pulsní chod. S našimi mixéry bude výroba, nejen raw čokolády, hračka.

 
 
 
   
   
   
   
   
   

   

   
   
  Porovnat - 0 ks
   
   

   

   

   

    Kód Název produktu Vaše cena    
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Naposledy navštívené

   
   
   
   

   

   
      Kód Název produktu Vaše cena  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  724 218 398Po-Pá  8:00 - 17:00
   
  Košík
  0 položek
   
  0
   
   

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Přihlášení
   
    Registrace   Nové heslo
   
   

  Dodavatel Penta CZ s.r.o.

  Technické řešení © 2019 CyberSoft s.r.o.